Battle of Beasts (MMORTS)

Ocena: 7.6/10 (głosów: 68)

Battle of Beasts to gra przeznaczona dla wszystkich miłośników świata fantasy. To właśnie tutaj gracze będą mieli szanse hodować potężne i groźne bestie, jak koboldy, bazyliszki, czy smoki. Do tego całość wymaga nieco strategii ekonomicznej od gracza, który wcieli się w postać potężnego maga.

  • Platforma: Przeglądarka www
  • Gatunek: MMORTS/Fantasy
  • Grafika: 2D
  • Producent: Upjers GmbH
  • Wydawca: Upjers GmbH
  • Start: 2015
  • Aktywna: Tak

Gra jest niezwykle fascynującą, ponieważ do walk stają różne stwory, znane z książek i filmów. Do tego nie braknie elementów zarówno ekonomii, jak i strategii. Hodowla i budowanie swojego małego królestwa wiąże się z nakładami finansowymi, ale przecież pieniądze graczom z nieba same nie spadną.

Zabawa zaczyna się od jednego, skromnego kobolda. Ten potrzebuje tylko trochę własnej przestrzeni i pszenicy jako pokarmu. Groźnych stworzeń z czasem jednak zacznie przybywać. Każde z nich potrzebuje żeby o nie zadbać. Hodowla wymaga pożywienia i miejsca do rozwoju. Może kobold nie był na początku wymagający, lecz żeby wyhodować szerszenia potrzeba będzie już więcej troski i pożywienia, nie wspominając o kolejnych stworach gabarytów rozmaitych. Ponadto każdy ze stworów musi trenować, aby zdobywać doświadczenie i nowe umiejętności, które przyczynią się finalnie do powstania silnej armii stworów, gotowej walczyć z przeciwnikami.

W grze wszystkie hodowane potwory mają przed sobą jeden cel: walczyć i wygrywać. Walki odbywają się jednak na aż 9 zróżnicowanych obszarach. Początkujący mag, który dopiero zaczyna budować swoją potworną armię, najpierw zacznie od przejęcia kontroli nad krainą Tutorrien. Do przejęcia pozostaje jeszcze imperium krasnoludów, tajemnicze wyspy, wulkaniczny region, lodowe obszary i inne tereny. Każda kraina podzielona jest na mniejsze obszary. Wysyłając tam swoich szpiegów można zyskać ogląd na to, z czym przyjdzie się zmierzyć hodowanym przez nas stworom. Dzięki temu skład stającej do walk hordy zostanie dostosowany w taki sposób, aby pokonać przeciwnika. Trzeba zadbać także o królestwo, a tu przydadzą się między innymi pieniądze płacone przez jedną z czterech klas: ludzi, elfów, krasnoludów bądź orków.

Zagraj za darmo w Battle of Beasts