Erebus 2 (MMORPG)

Ocena: 6.2/10 (głosów: 177) Gra Nieaktywna

Erebus 2 to gra osadzona w klimacie fantasy. Epicka przygoda, podczas której gracz wcieli się w postać należącą do jednej z czterech klas i w pojedynkę bądź z innymi wojownikami, przyjdzie mu zdobywać wirtualny świat.

  • Platforma: Windows
  • Gatunek: MMORPG
  • Grafika: 2D / 2.5D
  • Producent: ZEMI Interactive
  • Wydawca: ZEMI Interactive
  • Start: 2014
  • Aktywna: Nie

Na samym początku należy stworzyć nową postać. Jak przystało na świat fantasy, gracz ma do wyboru klasę Łucznika, Maga, Kleryka oraz Wojownika. Wybór ten winien być przemyślany, ponieważ w zależności od klasy, postacie różnią się między sobą umiejętnościami oraz ekwipunkiem. Te pierwsze podzielone są na kategorie znajdujące się na drzewku, na odrębnych gałęziach. Są to zdolności aktywne, pasywne, buffy oraz umiejętności specjalne. Pośród ekwipunku znaleźć można zbroje oraz broń, która zdobywana jest w czasie kolejnych przygód. Rozdzielanie przedmiotów na poszczególne postacie nie przysparza problemów, ponieważ każda z nich posiada charakterystyczne dla siebie elementy, dzięki czemu gracze na tym polu nie wchodzą ze sobą w konflikty. Każda klasa posiada ponadto dwie specjalizacje, które pozwalają znacznie zwiększyć możliwości swojego bohatera.

Przygotowana do zmagań postać pojawia się na planie pierwszej wioski. Początkowo wydaje się to dość proste, ale ta ścieżka pozwala na zdobywanie doświadczenia i uzbrojenia, które przydaje się podczas wykonywania kolejnych trudnych zadań. Od niewiele znaczącej w tej przygodzie prostej postaci do prawdziwego wojownika prowadzi dość szybka droga, jednak trzeba efektywnie rozwiązywać kolejne zadania.

W sumie są tu trzy królestwa i kilkanaście obszarów na nich rozlokowanych. Pustynie, lasy, kopalnie, jaskinie oraz opuszczone lochy. Na każdym z nich czekają nowe zadania i przeciwnicy do pokonania. Własną postać trzeba z czasem ulepszać, tak samo jak i swój ekwipunek. Na starcie z najpotężniejszymi wrogami dobrze jest wybrać się wraz z innymi graczami.

Grupowe starcia na arenach i ogromne bitwy pomiędzy gildiami, to tylko jedne z wielu atrakcji, które czekają na wirtualnych bohaterów. Do tego nagrody, doświadczenie i wysokie miejsca w rankingu, które jeszcze bardziej wciągają w dalszą grę.