Ikariam (MMORTS)

Ocena: 7.7/10 (głosów: 564) Zagraj za darmo w Ikariam

Ikariam to gra MMORTS z elementami RPG. Świat przedstawiony w grze został osadzony na wielkim archipelagu wysp w czasach starożytnych do złudzenia przypominającym starożytną Grecję. Tutaj każdy z graczy ma tylko jeden cel. Zbudować swoje imperium, które będzie władało innymi.

  • Platforma: Przeglądarka www, Android, iOS
  • Gatunek: MMORTS
  • Grafika: 2D
  • Producent: Gameforge
  • Wydawca: Gameforge
  • Start: 2006
  • Aktywna: Tak

Gra oczywiście jest darmową grą strategiczną online opartą o rozgrywkę za pomocą przeglądarki. Jej ogromną zaletą jest brak wysokich wymagań jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. Wystarczy najnowsza przeglądarka ze wszystkimi potrzebnymi rozszerzeniami. Ta gra strategiczna została wydana już w trzydziestu siedmiu krajach. Dzięki temu stała się jedną z gier o największej liczbie tłumaczeń.

W grze MMORTS Ikariam kluczem do sukcesu, czyli do zbudowania potężnego kraju, jest odpowiednie gospodarowanie wszelkimi zasobami.  Zbudowania dobrze rozwiniętego imperium, zarówno pod względem gospodarczym, handlowym jak i militarnym wymaga strategicznego myślenia. Na początku władać będziemy malutkim skrawkiem ziemi na wybrzeżu jednej z wysp. Jeżeli obierzesz odpowiednią strategię to uda Ci się wybudować metropolię, jeżeli nie.. no cóż zawsze można zacząć od nowam nie? ;)

W grze wystepuje pięć surowców, których pozyskiwanie jest niezbędne do rozbudowy naszego małego skrawka ziemi. Podstawowymi surowcami w grze są: materiał budowlany, wino, marmur, kryształ, a także siarka. W grze możemy współpracować z innymi graczami na wyspie, możemy na przykład przydzielić swoich pracowników by ci, wraz z pracownikami innych graczy rozbudowywali nasze budowle.

W grze będziemy mieli również dostęp do nowych technologii. Różnego rodzaju struktur militarnych i wojskowych. Będziemy mogli rozwijać transport lądowy i morski. Ciekawym elementem występującym w grze są doradcy, jest ich czterech, każdy z nich zajmuje się inną dziedziną życia naszej metropolii i na bieżąco będzie nas informował o wszelkich zmianach, dobrych i złych.

Gra jest rozgrywana w czasie rzeczywistym, tak więc nie musimy być online 24/7. Ikariam to ciekawa i wciągająca darmowa gra online, gdzie przyjmujemy jednocześnie trzy role - stratega wojennego, dyplomaty państwowego oraz handlarza.

Zapraszam Cię serdecznie do zagrania w Ikariam, która jest na prawdę ogromnie rozwiniętą grą mmo online. I najważniejsze możesz w nią grać przez przeglądarkę i jest całkowicie darmowa.

Zagraj za darmo w Ikariam