Islanderz (MMORTS)

Ocena: 7/10 (głosów: 114) Gra Nieaktywna

Islanderz to przeglądarkowa gra strategiczna idealna dla wielbicieli morskich głębin i tajemnic oceanu. Wciel się w przywódcę jednej z trzech potężnych frakcji, rozwijaj swoje imperium, atakuj wyspy nieprzyjaciela i pnij się na sam szczyt.

  • Platforma: Przeglądarka www
  • Gatunek: MMORTS
  • Grafika: 2D
  • Producent: GAMES FACTORY
  • Wydawca: GAMES FACTORY
  • Start: 2014
  • Pegi: Brak
  • Aktywna: Nie

Akcja gry toczy się w pierwszej połowie XXI wieku. Część lodowców uległa roztopieniu, a większość lądów została zalana. Ocaleli mieszkańcy podzielili się na trzy wielkie frakcje. Każda z nich pragnie jednego - dominacji nad bezkresnym oceanem.

W Islanderz wcielamy się w dowódcę jednej z trzech nacji: Praderian, Concordian lub Arcsian. Wybór frakcji jest niezwykle ważny, bowiem określa on całą naszą przyszłą strategie wojenną. Jeżeli nie boisz się z zimną krwią pokonywać swoich wrogów wybierz Praderian. W przypadku gdy cenisz sobie spokój a zamiast walki preferujesz rozwój własnej bazy i eksploatację cennych złóż naturalnych postaw na Arcasian. Concordianie natomiast balansują pomiędzy jedną a drugą frakcją, zachowując względną równowagę.

Gdy już zdecydujesz się na wybór odpowiedniej frakcji, automatycznie zostaniesz przeniesiony do swojej nowej bazy. W miejscu tym możesz podejmować najważniejsze, często kluczowe decyzje. To od Ciebie zależy który budynek postawisz pierwszy, jak wielka będzie Twoja flota, a także, które kopalnie przydadzą Ci się najbardziej. Ważne dla całego rozwoju są również cenne surowce. Mimo, że to gra przeglądarkowa musimy w niej podjąć całkiem sporo decyzji, co sprawia, że jest ona na swój sposób rozbudowana.

Ważnym aspektem jest zadowolenie mieszkańców Twojej wyspy. Podejmując różne decyzje masz bezpośredni wpływ na nastrój ludzi, którymi dowodzisz. Jeżeli poziom zadowolenia spadnie poniżej określonego pułapu, Twoi wrogowie z łatwością przejmą terytorium.

Islanderz jest grą wojenną, a więc 90% gry polega na starciu z flotami innych graczy. Do wyboru jest ogromna liczba statków począwszy od tradycyjnej floty a skończywszy na okrętach podwodnych. Każda frakcja posiada swoje własne, unikalne jednostki.