Plemiona (MMORTS)

Ocena: 7.4/10 (głosów: 412)

Plemiona to gra, która pozwala graczom od niewiele znaczącego władcy stać się naprawdę potężną osobą mającą władzę nad wszystkimi i wszystkim. Zaczynając od władcy niewielkiej wioski, z dobrą strategią i taktyką można z czasem stać się władcą potęgi militarnej, której boją się wszyscy przeciwnicy.

  • Platforma: Przeglądarka www, Android, iOS
  • Gatunek: MMORTS
  • Grafika: 2D/Tekstowa
  • Producent: InnoGames GmbH
  • Wydawca: InnoGames GmbH
  • Start: 2003
  • Aktywna: Tak

Wyobraźmy sobie malowniczą wioskę w średniowiecznej krainie, która z czasem przekształca się w wielką potęgę militarną. Gracz musi budować kolejne budynki, aby jego gród rozrastał się. Dochody wioski pozwalają szkolić żołnierzy, którzy mają przecież pokonywać przeciwników i przynosić chwałę swojemu władcy. Wybudować trzeba niemal dwadzieścia rodzajów budynków. Każdy z nich ma swoje mocne i słabe strony, a od samego króla zależy, jak potoczą się losy wojska i grodu. Każdy sukces zwiększa wpływy z kolejnych krain.

Gracze mogą handlować swoimi surowcami, a także współpracować z innymi władcami, zawierać pakty o nieagresji i podglądać statystyki, aby wiedzieć jak radzą sobie przeciwnicy. Być może strategia graczy będzie z czasem musiała ulec zmianie aby więcej zyskać i lepiej radzić sobie z wrogami. Do sukcesu prowadzi dużo ciekawych dróg. Szeroka gama jednostek wojskowych umożliwia tworzenie silnej i zrównoważonej armii. Styl i taktyka walki uzależniona jest od własnych pomysłów, umiejętności i odpowiedniego wykorzystania możliwości jakie oferuje gra.

Twórcy gry postawili także na bardzo rozbudowany system osiągnięć. Zyskuje się je za każdą kolejną pokonaną przeszkodę a postępy można śledzić na bieżąco i chwalić się nimi przed innymi graczami. Gra została ponadto zbudowana w taki sposób, aby z dostępnych światów mogli wybrać coś dla siebie początkujący jak również bardziej doświadczeni gracze. Dla początkujących dostępne są klasyczne światy, z kolei Ci bardziej wymagający mogą od razu wskoczyć na bardziej dynamiczne serwery.

Dostępna jest już również druga część gry Plemiona - Tribal Wars 2!

Zagraj za darmo w Plemiona