Redoran (MMORPG)

Ocena: 6.4/10 (głosów: 9) Gra Nieaktywna

Redoran to jeden z klasycznych TGF-ów (Tekstowa Gra Fabularna) bazujących na silniku Vallheru. Jest to tekstowe MMORPG dostępne w przegladarce istniejące od 2004 roku.

Rozwinięcie technologii wpłynęło niewątpliwie na cały otaczający nas świat co wiąże się również z ciągłym udoskonalaniem dzisiejszych gier komputerowych. Nie tylko zadziwiają nieprawdopodobnymi efektami graficznymi, ale również rozbudwoaną fabułą i zdolnością uzależnienia od siebie gracza poprzez zdobywanie kolejnych poziomów w idealnie rozbudowanym świecie. Oszałamiają precyzją i pierwszorzędną oprawą wizualną odsuwając tym samym w zapomnienie gry oparte na Vallheru - zamykając drogę rozwoju tak znanym niegdyś grom przeglądarkowym.

  • Platforma: Przeglądarka www
  • Gatunek: MMORPG
  • Grafika: 2D/Tekstowa
  • Producent: RedoraNTEAM
  • Wydawca: RedoraNTEAM
  • Start: 2004
  • Aktywna: Nie

Fabularne sesje, testowość gry, tworzenie postaci i odgrywanie roli odeszło w niepamięć a współcześni gracze mogą nawet nie zdawać sobie sprawy z niewiarygodnej mocy takich gier, które rozwijały fantazję, umiejętności piśmiennicze i dawały podwaliny nowym relacjom społecznym. Pomimo słabego popytu na takie gry, warto zaznaczyć, iż te które przetrwały cieszą się powodzeniem graczy, którzy zostali w swoich Krainach. Taką grą wartą odwiedzenia jest Redoran. Przekraczając bramy miasta gracz może wcielić się w postać wojownika, maga, złodzieja, druida, paladyna czy też rzemieślnika. Każda profesja wymaga indywidualnego podejścia oraz odpowiedniej strategii rozwoju. Decyzja odnośnie prowadzenia postaci zależy od gracza: skupienie się na wyzywaniu innych graczy do pojedynków w walce wręcz lub na dystans, a może podnoszenie swoich umiejętności poprzez walki na arenie z potworami nawiedzającymi Krainę? Dla postaci nie lubiących przelewu krwi, ścieżka wytwórcza otwiera bramę do bycia jednym z najlepszych rzemieślników dostarczających materiały do walki dla najwyżej postawionych wojowników oraz tych dopiero zaczynających swoją karierę za bramą Królestwa.

Czasami warto oderwać się od standardowych gier wypuszczanych na rynek i spróbować własnych sił w budowaniu postaci, która tak naprawdę jest ograniczona tylko i wyłącznie naszymi barierami co do jej prowadzenia. Najistotniejsze jest jednak to, iż są ludzie, którzy mimo złych czasów dla takiego typu gier pracują nadal nad ich atrakcyjnością – zapowiadając zmiany i zapraszając do bram Redoranu – gry istniejącej nieprzerwanie od 2004 roku.