Tribal Wars 2 (MMORTS)

Ocena: 7.5/10 (głosów: 223)

Gra Tribal Wars 2 to kontynuacja wspaniałej darmowej startegii przeglądarkowej Tribal Wars (Polakom znana jako Plemiona). Już od początku wejścia do Polski w 2006 roku gra zyskała sporą popularność i dlatego twórcy postanowili stworzyć 2 część.

  • Platforma: Przeglądarka www, Android, iOS
  • Gatunek: MMORTS
  • Grafika: 2D
  • Producent: InnoGames GmbH
  • Wydawca: InnoGames GmbH
  • Start: 2014
  • Pegi: 7+
  • Aktywna: Tak

W Tribal Wars 2 tworzymy własną wioskę, jednak wygląda to o wiele lepiej niż w pierwszej części. Jest to gra MMORTS, w której mamy dużo misji, wiele różnie ciekawie nazwanych światów, różne budynki i przede wszystkim więcej opcji. Gra dosłownie wciąga nas w średniowiecze, ukazując jak to było kiedyś. Jako władca naszej wioski musimy utrzymać się, czyli walczyć, rozwijać budynki i tym samym zdobywamy coraz to więcej punktów. Jednak jaka byłaby walka bez wojska, prawda? Gdy zbudujemy koszary, stajnie i tym inne budznki militarne możemy tworzyć własną armię i atakować innych. Na początku oczywiście wioski, które widać na mapie s opusycyone, jednak potem zaczyna się zabawa z walką z innymi użytkownikami (wioskami). Możemy także stworzyć własne plemię lub dołączyć do jakiegoś i wywołać wojnę co jest głównym celem tej gry. Musimy podbić świat razem z naszymi sojusznikami i nie dać się pokonać.

Ale w dwójce to nie wszystko. Od razu można zauważyć ogromną zmianę grafiki. Dosłownie zwala z nóg, wygląda zupełnie inaczej, wszystko jest przedstawione tak jak kiedyś naprawdę wyglądały wioski, tzn. bardzo realistycznie. Oprócz tego cała strona się zmieniła, całe menu. Tribal Wars 2 już nie wygląda jak gra na przeglądarkę, a wręcz przeciwnie. Do tego dochodzi bardzo miła, wprowadzająca nas w nastrój średniowiecza ścieżka dźwiękowa. Zespół InnoGames się bardzo postarał i wyszło naprawdę świetnie.

Jednak w tym wszystkim są też pewne minusy. Wielki minus to mapa. Wygląda kiepsko i lepsza niestety była w jedynce, a szczególnie przy tej wersji. Po prostu przekombinowanie. Jest za duży natłok ustawień i okienek w całym menu. Wszystko jest na wierzchu i ogranicza widoczność na mapę, wioskę itp. Jednak lepiej jest gdy większość jest schowana. Sama gra bardzo mnie wciągnęła. Wszystko jest dobrze wykonane, miło się gra i przede wszystkich mamy cel do osiągnięcia. Jeżeli wcześniej grałeś w Plemiona na pewno wiesz o czym mówię. Te wiele godzin spędzonych przed komputerem i kontrolowanie swojego wojska, surowców i wioski. Czasami i nawet siedzi się po nocach, aby żaden z wrogów nie odebrał nam tego co zdobyliśmy. Gra jest warta polecenia, po prostu warto w nią zagrać.

Zagraj za darmo w Tribal Wars 2