Knights.pl (MMORPG)

Ocena: 6.4/10 (głosów: 103) Zagraj za darmo w Knights.pl

Darmowa gra przeglądarkowa MMORPG Knights.pl pozwala na stworzenie własnego wojownika a następnie sprawdzenie jego umiejętności w walkach z innymi graczami oraz potworami. W grze również dostępne są turnieje typu arena i koloseum.

  • Platforma: Przeglądarka www
  • Gatunek: MMORPG
  • Grafika: 2D/Tekstowa
  • Producent: WEBSTUDIO - Tomasz Furca
  • Start: 2006
  • Aktywna: Tak

Gra powstała w 2006 roku i została całkowicie napisana przez 1 osobę – w grze zwaną Thron. Aktualnie aktywnych jest około 950 graczy. Knights.pl jest podzielona na 3 światy. Pierwszy, najstarszy – świat klasyczny z podstawową mechaniką rozgrywki. Drugi, najmłodszy z tą samą mechaniką co świat najstarszy oraz trzeci najtrudniejszy (modyfikacje w mechanice gry które zwiększają trudność rozgrywki). Gra jest stale rozwijana, gracze czynnie uczestniczą w rozmowach w tawernie i karczmie, gdzie ustalany jest dalszy kierunek rozwoju gry i omawiane ulepszenia w mechanice.

Rozwój postaci i zadania

Gra pozwala na stworzenie swojej postaci wybierając jedną z dziewięciu ras oraz klas. Każdy gracz może dołączyć do gildii w której otrzyma pomoc od innych graczy – członków gildii. Gracze otrzymują odpowiednie tytuły po spełnieniu pewnych wymagań, mogą wykonywać różnorodne zadania poboczne aby zdobywać przedmioty, talizmany, tajemnicze skrzynie oraz inne, cenne nagrody.

Gildie

Gracz może dołączyć do jednej ze wcześniej już wspomnianych gildii. Członkowie gildii to inni prawdziwi gracze. Gildie dają dodatkowe opcje w grze, można również uzyskać pomoc i porady od innych wojowników. Obecność w gildii daje również dostęp do wędrówek z pozostałymi członkami gildii, bądź graczami z gildii zaprzyjaźnionych, dostęp do portalu i kuźni. Ciekawą opcją jest także uczestnictwo w wojnach między gildiami.

Miasto

W mieście raz w miesiącu odbywają się wybory, w których gracze wybierają nowego króla. Władca miasta jest odpowiedzialny za organizację różnych wydarzeń oraz turniejów (typu arena i koloseum) przez kolejny miesiąc. W mieście dostępna jest również karczma. Dodatkowo gracz może podjąć pracę dzięki której uzyska dodatkowe surowce.

Zagraj za darmo w Knights.pl