Half-Life 2 (FPS)

Ocena: 10/10 (głosów: 137277)

❗🛒🎮  Kup na: Gamivo logo K4G logo 2Game logo Green Man Gaming logo

Cena: 3.98 PLN (koniec wkrótce!) Kup Half-Life 2 w promocji!

Half-Life 2 to mega zajebista gra strzelanka z 2004 roku stworzona i opublikowana przez Valve Corporation. Na początku była dostępna tylko dla Windowsa, ale teraz możesz grać na Steamie. Podobnie jak oryginalne Half-Life z 1998 roku, Half-Life 2 ma strzelaninę, łamigłówki i opowieść do przekazania, ale ma też fajne dodatki, takie jak jeździectwo i fizyka. Ty jako Gordon Freeman, dołączasz do zbuntowanego ruchu, który chce uwolnić Ziemię spod kontroli obcych kosmitów. Half-Life 2 używa mega silnika Source od Valve, który kosztował aż $40 milionów, ale było warto. Gabe Newell, szef Valve, dał swojemu zespołowi cel: zrewolucjonizować gatunek strzelanek. Dodali do silnika fizykę Havoka, która symuluje fizykę naszego świata, żebyś czuł się, jakbyś tam był i stworzyli zupełnie nowy sposób na grę, dodając lepsze modele postaci i animacje.

  • Platforma: Windows, Xbox, Xbox 360, PlayStation 3, Mac OS X, Linux, Android
  • Gatunek: FPS
  • Producent: Valve
  • Start: 2004
  • Aktywna: Tak

Valve ogłosiło Half-Life 2 na targach E3 w 2003 roku i wszystko miało być gotowe we wrześniu. Niestety, miał złe odezwanie, bo Valve przeciągało czas aż czternaście lat. Na rok przed premierą, hakier ukradł niekompletną wersję gry i wrzucił ją do sieci. To zniszczyło morale programistów i opóźniło prace.

Half-Life 2 wyszedł na Steamie 16 listopada 2004 roku i zyskał ogromne uznanie. Zdobył aż 39 nagród Gry Roku i uważany jest za jedną z najlepszych gier wszechczasów. Później trafił jeszcze na konsolki Xbox, Xbox 360, PlayStation 3, macOS i Linux. Do 2011 roku zostało sprzedanych aż 12 milionów kopii. Po Half-Life 2 wyszło darmowe rozszerzenie Lost Coast w 2005 roku, a potem jeszcze epizodyczne sequale: Epizod pierwszy (2006) i Epizod drugi (2007). W 2020 roku, po anulowaniu trzeciego odcinka i kilku innych projektów Half-Life, Valve wypuściło prequel Half-Life: Alyx.

Zagraj w Half-Life 2